Με ανύπαρκτο φάουλ ηττήθηκε από τη Μπαρτσελόνα ο Ολυμπιακός (80-82)

Ο Ολυμπιακός λύγισε από τη Μπαρτσελόνα σ’ ένα δραματικό παιχνίδι στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας με 80-82 στην παράταση και πλέον η σειρά στα play off της Ευρωλίγκα γίνεται 1-2 υπερ της Ισπανικής ομάδας!

Η Ελληνική ομάδα  έχει να φωνάζει και δικαιολογημένα για την διαιτησία καθώς ηττήθηκε στην παράταση με ένα φάουλ – εφεύρεση των διαιτητών που έδωσε την ευκαιρία στην Ισπανική ομάδα να περάσει μπροστά σε “νεκρό χρόνο” και να πάρει τη νίκη και ξανά το πλεονέκτημα της έδρας!

Στις τελευταίες βολές από το ανύπαρκτο φάουλ ευστόχησε ο Πάρκερ κάνοντας το τελικό 80-82!

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να “καθαρίσει” νωρίτερα τον αγώνα τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στην παράταση όπου προηγήθηκε με τέσσερις πόντους αλλά η Μπαρτσελόνα εξαιρετικά εύστοχη από το τρίποντο κατάφερε να μείνει ζωντανή και τελικά να πάρει τη νίκη.

Την Πέμπτη θα συναντηθούν ξανά οι δύο ομάδες στο ΣΕΦ και ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να κάνει το 2-2 και να παίξει τα ρέστα του στο πέμπτο παιχνίδι που θα γίνει στη Βαρκελώνη.