Νέα πρόκριση για το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας!!!

Νέα μεγάλη νίκη και πρόκριση για το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας, που προχωρά ακάθεκτο και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου .Το μεσημέρι της Πέμπτης και μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση νίκησε 1-0 το 1ο ΕΠΑΛ Λιβαδειάς στο Στάδιο Καρδίτσας και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 0-0, σε ένα ισορροπημένο στο διάστημα αυτό ματς, με την φιλοξενούμενη ομάδα να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά το 2ο ΕΠΑΛ να έχει τρεις καλές ευκαιρίες να προηγηθεί.

Η ομάδα της Καρδίτσας ανέβασε την απόδοσή της στο β΄ κυρίως μέρος και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της με ένα γκολ του Γραββάνη στο 55ο λεπτό.

Το 2ο ΕΠΑΛ κράτησε τη νίκη η οποία και πανηγυρίστηκε έντονα στο φινάλε του αγώνα. Στην επόμενη φάση θα βρει τον νικητή του αγώνα, ανάμεσα στις πρωταθλήτριες των Λυκείων Δυτ. Ελλάδας, Πελοποννήσου,Ιονίων νησιών.

2ο ΕΠΑΛ (Μάττας Ευθύμιος): Μπαντής, Αργυρόπουλος, Γιαννακός, Γραββάνης, Κασάπογλου, Κατσάρας, Μάνταλο, Νταλαμπίρας, Παπαδόπουλος, Σακκάς, Φώτης, , Βακούλας, Γκινής, Ντανοβασίλης , Καλογιάννης, Ντούρλιας, Παντελάκης, Φαφούλας.