Νίκες για Αστέρα και Αγναντερό στην εμβόλιμη της Α’ Ερασιτεχνικής

Δεν επεφύλασσε εκπλήξεις η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής, η οποία συνεχίστηκε μετά την εθνική τραγωδία των Τεμπών και που έγινε εμβόλιμα το απόγευμα της Τρίτης.

Σε όλα τα γήπεδα που είχαμε παιχνίδια τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα για τα θύματα του απίστευτου αυτού δυστυχήματος. Στον αγωνιστικό τομέα τα φαβορί εύκολα ή δύσκολα πήραν τις νίκες.

Ο πρωτοπόρος Αστέρας νίκησε 3-1 (1-0 ημίχρονο) την ΑΕ Μουζακίου διατηρώντας το προβάδισμα στην κορυφή από τους διώκτες του. Τα γκολ: Κατσιγιάννης (23′), Κουτρουμάνος (53′), Μπιτέλης (70′)- Γκαραβέλας (80′).

Στην 2η θέση παρέμεινε ο Ατρόμητος Παλαμά πέρασε με 0-3 (0-1 ημ) από το Φύλλο, χάρις σε ένα γκολ του Μπάτσα (7′) και δύο του Μπλατσέρη (77′,82′).

Στο γήπεδο του Αγ. Νικολάου ο ΑΟ Αγναντερού επιβλήθηκε με ανατροπή 1-3 (1-0 ημ) του Ταυρωπού και παρέμεινε στην 3η θέση.

Τα γκολ: Φώτης (26′ πεν)- Διβανές (50′,65′), Τσιάκος (55′). Στο Αρτεσιανό, ο Διγενής με δύο γκολ του Τίκα (5′,25′) και ένα των Κεχαγιά (64′), Κατσάρα (87′) νίκησε 4-1 (2-0 ημ) την ΑΕ Καππαδοκικού που μείωσε με τον Κ. Ασλάνογλου (78′).

Τέλος στο γήπεδο Καμινάδων, η ΑΕ Λεονταρίου νίκησε 2-0 (1-0 ημ) τη Ν. Νίκη με γκολ των Ακριβόπουλου (18′) και Τσιώλη (51′).

Θεσσαλικός Ματαράγκας – –

– ΑΟ Αγναντερού και Μαυραϊκή έχουν ξεκινήσει με -5 βαθμούς το πρωτάθλημα.
– Αστέρας και Διγενής έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Μαυραϊκή – ΑΕ Λεονταρίου (0-2)
Θεσσαλικός Ματ.-Ν. Νίκη Καμινάδων(0-3αα)
Απόλλων Μακ.- ΑΟ Σελλάνων 3-0αα)

Οι φωτογραφίες από τον αγώνα Αστέρα – ΑΕ Μουζακίου και Ταυρωπός – ΑΟ Αγναντερού.