Το πάλεψε αλλά αποκλείστηκε ο Ατρόμητος Παλαμά από την Ελασσόνα (3-1)

Ο Ατρόμητος αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας, χάνοντας με 3-1 στο Στάδιο ”Αλκαζάρ” από τον ΠΟ Ελασσόνας, στα πλαίσια της Α’ φάσης της διοργάνωσης.

Η Παλαμιώτικη ομάδα τηρουμένων των αναλογιών στάθηκε καλά απέναντι σε έναν αντίπαλο με τον οποίο υπάρχει διαφορά κατηγορίας την τρέχουσα σεζόν και διεκδίκησε μέχρι το τέλος τις πιθανότητες να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, προηγήθηκαν 1-0 με πλασέ του Μουλτσιά στο 13′ και με τον ίδιο παίκτη στο 39′ με σουτ, έκαναν το 2-0. Στο 41′ ο Παράσχης με μονοκόμματο σουτ μείωσε σε 2-1 για τον Ατρόμητο,που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και ρίσκαρε προς το τέλος για την ισοφάριση. Τελικά στις καθυστερήσεις η Ελασσόνα με τον Πανταζή έκανε το 3-1 και πήρε την πρόκριση.

Τα στιγμιότυπα από το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Αλκαζάρ της Λάρισας.