Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής και του 3ου ομίλου ο Ατρόμητος Παλαμά πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, αλλά κόντρα στην εξέλιξη του αγώνα γνώρισε την ήττα από την πολύ καλή ομάδα του ΑΟ Υπάτου με σκορ 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν στο πρώτο 45λεπτο που ήταν μοιρασμένο σε υπεροχή να προηγηθούν στην εκπνοή με τον Πουτουρίδη, αλλά οι “πράσινοι” στην επανάληψη μπήκαν φουριόζοι, ισοφάρισαν με τον Μπασιάκα στο 65′ πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Οικονόμου στο 73′ το οποίο δεν μέτρησε (για επιθετικό φαουλ) και τελικά εκεί που πίεζαν για την ανατροπή δέχθηκαν το 1-2 στο 80′ πάλι με τον Πουτουρίδη.

Η προσπάθεια πάντως μόλις έχει ξεκινήσει και με τέτοιες εμφανίσεις η ομάδα του Παλαμά δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Οι ΦΩΤΟ είναι από το φακό του “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ”.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Άκης Μίχος): Κουτσόπουλος, Κουρτεσιώτης, Αρχοντής, Οικονόμου, Μπαλτάς (85’ Τσιάτας), Αναγνώπουλος, Κατσιγιάννης, Κοντός (85’ Κόκκινος Σωτ,), Βουκομάνοβιτς, Ζαγκος Τ. (46’ Μπασιάκας), Κόκκινος Αλ (70’ Ζάγκος Η.).
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ (Αντωνόπουλος) : Βουτσελάς, Αργυρίου, Βέρτζος, Ροκάι, Ετσεγκόχεν, Πέντα, Λίμα, Ατματσίδης, Σπηλιώτης, Ποτουρίδης, Μπουρούς).