Σαρωτική ήταν και πάλι η Αναγέννηση στην εμβόλιμη 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής και του 3ου ομίλου κερδίζοντας με χαρακτηριστική ευκολία τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου που βρισκόταν στην τρίτη θέση στη βαθμολογία!

Οι “κιτρινόμαυροι” πριν καλά καλά προλάβουν οι αντίπαλοι να σκεφτούν ότι θα μπορούσαν να πάρουν θετικό αποτέλεσμα στο Δημοτικό στάδιο, προηγήθηκαν με 3-0 στο 27λεπτο!!!

Το 1-0 ο Κοντός στο 8′ μετά από φάση διαρκείας, το 2-0 ο Πολίτης στο 16′ με εκπληκτική προσποίηση και πλασέ, το 3-0 ο Κουτρομάνος με σουτ έξω από την περιοχή στο 27′

Ολα αυτά συνδυαστηκαν με εξαιρετική μπάλα, από μια ομάδα που δείχνει ότι δεν την χωράει η κατηγορία και θα μπορούσε μ’ αυτό το ρόστερ να παίζει σε ανώτερο επίπεδο!

Εκεί άλλωστε στοχεύει να φθάσει στο τέλος της περιόδου!

Στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ οι παίκτες της Καρδιτσιώτικης ομάδας κατέβασαν ταχύτητα πέτυχαν άλλα δύο γκόλ.

Ενα με τον Γκουγκούδη στο 47′ και ένα με τον Μπακρατσά στο 67′.

To σκορ θα μπορούσε να πάρει “τρελές” διαστάσεις, καθώς παρά το “φρένο” που πάτησε η Αναγέννηση έκανε κι άλλες φάσεις.

Είναι χαρακτηριστικό ότι στα τέσσερα ματς που έδωσε έχει σημειώσει 17 γκολ και δέχθηκε μόλις ένα!!!

Το πιο σημαντικό όλων, ακόμη και από τις εξαιρετικές εντυπώσεις που αφήνει η Αναγέννηση από την επανέναρξη και μετά είναι ότι βρίσκεται στην κορυφή και συνεχίζει με προσήλωση στο στόχο της!

• Δείτε πιο κάτω το βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα και τα γκολ…