Ξέσπασε ο ΑΣ Καρδίτσας στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας με τον Οίακα Ναυπλίου που έγινε στο κλειστό, επικρατώντας με σκορ 83-54 και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα!

Οι “κυανόλευκοι” μετά την κακή παρένθεση της περασμένης Τετάρτης στο εξ αναβολής ματς με τον Αμύντα όπου γνώρισαν απρόσμενη ήττα και παρότι το ματς στις πρώτες δύο περιόδους φαινόταν να εξελίσσεται σε ντέρμπι (19-18 και 36-31), πάτησαν “γκάζι” από την τρίτη περίοδο και μετά για να φθάσουν τελικά σε μία άνετη επικράτηση στο τέταρτο δεκάλεπτο πιστοποιώντας την ανωτερότητά τους στο ματς και κατακτώντας μια νίκη που την είχαν ανάγκη και για την τόνωση του ηθικού τους για τη συνέχεια.

Η σπουδαία νίκη αφιερώθηκε στον φανατικό φίλο της ομάδας Βασίλη που δεν χάνει παιχνίδι του ΑΣΚ εδώ και χρόνια (ΦΩΤΟ).