Σ’ ενα μεγάλο παιχνίδι που απήλαυσαν εκατοντάδες Καρδιτσιώτες που γέμισαν ασφυκτικά το κλειστό γυμναστήριο της πόλης ο ΑΣ Καρδίτσας πάλεψε αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης και ηττήθηκε με σκορ 66-78.

Στιγμιότυπα από το μεγάλο παιχνίδι στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας…

Οι “κυανόλευκοι” μπήκαν δυνατά στο μάτς, προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 18-15, αλλά σταδιακά οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι την εμπειρία τους και την ευστοχία τους απο τη γραμμή του τρίποντου εχτισαν μια διαφορά και κράτησαν τη νίκη…

Λεπτομέρειες, και πλούσιο φωτορεπορτάζ στην έντυπη έκδοση του Κυριακάτικου “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ” που όπως σε όλες τις προσπάθειες στέκεται κοντά και σ’ αυτή του ΑΣΚ…

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 25-36, 38-50 και 66-78

ΑΣΚ: (Τζήμας): Μόκφορντ 11 (2), Γράβας 16, Παπαχρήστος 2, Μαυρογιάννης 6, Παππάς, Κακλαμάνος 2, Καρράς 4, Παπαδόπουλος, Ερμείδης 4, Καλλές 4, Σαριμπαλίδης 3 (1), Μαγκουνής 14 (1). ΗΡΑΚΛΗΣ: (Μέξας): Αγγελακόπουλος 4, Αθανασούλας 8 (1), Σοκ 7 (2), Ρουτκάουσκας 23, Πολυτάρχου 5 (1), Λιάπης 15 (4), Φίλλιος, Κακαρούδης 6, Καλαϊτζίδης 8 (2), Γιαννακίδης, Τζουγκαράκης 2.