Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι του Ατρομήτου Παλαμά στη Λευκίμμη Κέρκυρας με αντίπαλο την τοπική Αθλητική Ενωση, για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης!

Σε κείνο το σημείο κι ενώ οι δύο ομάδες ετοιμαζόταν για τη “ρώσικη ρουλέτα” οι “πράσινοι”, δυστυχώς, δέχθηκαν γκολ για να χάσουν τελικά το παιχνίδι με 3-2 και ν’ αποκλειστούν από τη συνέχεια!

Μετά από ένα δραματικό ενενηντάλεπτο που τελείωσε ισόπαλο με σκορ 2-2 οι δύο ομάδες χρειάστηκαν τον έξτρα χρόνο για να “λύσουν” τις διαφορές τους!

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 14′ με γκολ του Αλέξανδρου Κόκκινου, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 26′ της αναμέτρησης με τον Πανταζή.

Στο 41′ ο Τζεβανέδης έκανε το 2-1 για τους Κερκυραίους, με τους “πράσινους” όμως να επανέρχονται και να φέρνουν το ματς στα ίσια στο 51′ με τον Κοντό.

Οι δύο ομάδες είχαν από μια αποβολή με τον Ατρόμητο να χάνει τον Μετούσι.