Ο Ατρόμητος Παλαμά προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, αποκλείοντας εκτός έδρας τον ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων , ομάδα που αγωνίζεται στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Τρικάλων.
Οι “πράσινοι” επικράτησαν με 2-1 και ”τσέκαραν” το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το ματς έγινε σε συνθήκες δύσκολες λόγω της βροχόπτωσης και σε ένα βαρύ τερέν, αλλά η Παλαμιωτικη ομάδα έδειξε την ποιότητά της ειδικά στο α΄ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 0-2 .Στο 14 ′ ο Μπασιάκας με κεφαλιά έκανε το 0-1 και στο 44’ ο Σωτ. Κόκκινος το 0-2.

Ενδιάμεσα στο 35′ ο τερματοφύλακας των Καλυβίων απέκρουσε πέναλτι του Α. Κατσιγιάνη. Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έχοντας το σκορ που ήθελε ,έριξε το ρυθμό του, ενώ oι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με κεφαλιά του Καραλή στο 86′ σε 1-2.