Άλλη μια εμφατική νίκη πέτυχε η Αναγέννηση με σκορ συνεχίζοντας με καταιγιστικό ρυθμό προς το στόχο της που δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του τίτλου στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Οι “κιτρινόμαυροι” απέναντι στον Ερμή Αμυνταίου, πριν καλά καλά προλάβουν οι αντίπαλοι να παραταχθούν στο γήπεδο όχι μόνο έσβησαν κάθε φιλοδοξία τους, αλλά πέτυχαν τέσσερα γκολ πριν φθάσουμε στο 27λεπτο!!!

Στο 8′, στο 12′ και στο 22′ ο Χασομέρης και στη συνέχεια ο o Tζέκος με κεφαλιά μετά απο πλασέ του Μπακρατσά στο 27′. Μ’ αυτό το σκορ έληξε και το πρώτο ημίχρονο.

Το μόνο που απέμεινε στην επανάληψη ήταν να μάθουμε ποια θα ήταν η έκταση του σκόρ.

Στο 66′ ο Ξέρρας έκανε το 5-0 με κεφαλιά που ήταν το τελικό σκορ.

Πληθος ευκαιριών έχασε η ομάδα της Καρδίτσας να πετύχει άλλα τόσα και περισσότερα τέρματα.

Πλέον η Αναγέννηση αφοσιώνεται εξολοκλήρου στον αγώνα της προσεχούς Κυριακής στην Καρίτσα όπου θα κριθούν τα πάντα με την ισόβαθμη τοπική ομάδα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ατρόμητος Παλαμά – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 3-1 (42′ Ζάγκος πεν, 64′, 68′ / 88′ )

Φήκη – Ηρακλής Λάρισας 2-3 ( Χρηστίδης, Κακαβίτσης, Ναρίνογλου-Ζέρβας)

ΠΟ Ελασσόνας – ΑΕ Καρίτσας 0-2 (13′ Κυπαρίσσης πεν, 87′ Λαμπίρης)

Δίας Δίου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0 (39′ Μητράκας, 44′ Γεωργαντάς, 61′ Παναγιωτίδης)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ερμής Αμυνταίου 5-0 (8′-12′-22′ Χασομέρης, 27′ Μπακρατσάς, 67′ Ξέρρας)

Κοζάνη – Μακεδονικός Φούφα 2-0 (33′ Μαυροματίδης, 80′ Δινοβίτσης πεν)

Αετός Μακρυχωρίου – Μετέωρα 2-0 (27′ Παπαδόπουλος, 73′ Κατσαμάγκας)

Ρεπό : ΑΟ Σελλάνων