Άδοξος αποκλεισμός από την Ευρώπη για την ΑΕΚ

Πριν καλά καλά φθάσουμε στο Σεπτέμβριο η ΑΕΚ έμεινε εκτός ευρωπαϊκής συνέχειας αφού γνώρισε έναν απρόσμενο αποκλεισμό από την Αρμένικη Νόα!

Το 3-1 του πρώτου αγώνα στοίχησε πολύ στην Ελληνική ομάδα καθώς στην ψυχοφθόρο ρεβάνς της Νέας Φιλαδέλφειας ενώ έχασε σωρεία ευκαιριών, βρήκε το γκολ, μόλις στο τελευταίο λεπτό (αυτογκολ του Σίλβα μετά από προβολή του Τσουμπερ)!

Δυστυχώς παρά την απέλπιδα προσπάθεια που έκανε στα 15 λεπτά καθυστερήσων που κράτησε ο ρέφερι δεν μπόρεσε να κάνει το 2-0 και να στείλει το ματς στην παράταση κι έτσι οι Αρμένιοι πήραν μια πρόκριση κόντρα σε όλα τα προγνωστικά.

Δοκάρι για την Ενωση είχε και ο Καρδιτσιώτης Μάνταλος στο πρώτο ημίχρονο, ενώ μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 2′ έχασε ο Τσούμπερ σε ανεπανάληπτο τετατετ

Πλέον η ΑΕΚ δεν θα συνεχίσει στην Ευρώπη αφού ο αγώνας της ήταν για το Κόνφερενς Λιγκ, την τρίτη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση.