Με μεγάλο «διπλό» η πρεμιέρα του ΓΣ Σοφάδων στη National League 1

Με μία σπουδαία νίκη ξεκίνησε το ταξίδι στη National Lague 1 ο Γυμναστικός Σύλλογος Σοφάδων επικρατώντας στο κλειστό του Διστόμου του Εθνικού Λιβαδειάς με 60-69.

Το νεανικό συγκρότημα του Νίκου Κακλαμάνου στάθηκε πάρα πολύ καλά και κατάφερε να “χτυπήσει” τις αδυναμίες του αντιπάλου φθάνοντας σε μία σπουδαία νίκη.

Ο Εθνικός είναι μια από τις ισχυρότερες ομάδες της κατηγορίας με προπονητή τον Δημήτρη Λιόγα που ήταν στον πάγκο του ΑΣ Καρδίτσας τη χρονιά της ανόδου και γι’ αυτό η νίκη έχει ακόμη μεγαλύτερη αξία.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 33-38, 44-55 και 60-69.

Η φωτογραφία στο τέλος του αγώνα με τους πανηγυρισμούς παικτών και φιλάθλων που ακολούθησαν την ομάδα.

NIKH ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΑΝΕΣ

Με το “δεξί” ξεκίνησαν και οι Τιτάνες Παλαμά στη National League 2 κρδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών με 79-54.

Από την αρχή επέβαλαν τον ρυθμό τους και δεν συνάντησαν καμία δυσκολία για να φθάσουν στην επικράτηση. Είναι χαρακτηριστικό ότι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 46-20.

Τα δεκάλεπτα: 26-11, 46-20, 60-40 και 79-54.

ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΧΑΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Η Αναγέννηση είχε πολύ πιο δύσκολο έργο στο ξεκίνημα της National League 2 καθώς έπαιξε στην Κοζάνη με τους δυνατούς Διόσκορους.

Οι “κιτρινόμαυροι” πάλεψαν και έχασαν στις λεπτομέρειες με 75-71. Θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά στα τελευταία δευτερόλεπτα οι αντίπαλοι ήταν πιο αποτελεσματικοί.

Η εμφάνιση πάντως ήταν καλή και μήνυμα για τη συνέχεια…