Ακάθεκτος ο ΓΣ Σοφάδων έκανε το 3Χ3, νίκη και για τους Τιτάνες Παλαμά

Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με τον ΓΣ Σοφάδων και τους Τιτάνες να πετυχαίνουν μεγάλες εκτός έδρας νίκες.

Ο ΓΣ Σοφάδων συνεχίζει ακάθεκτος καθώς πέρασε και από την Άμφισσα, επικρατώντας 61-77 της γηπεδούχου ομάδας, που ήταν αήττητη πριν το ματς αυτό.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο ημίχρονο, καθώς στην επανάληψη ξέφυγε στο σκορ και έφτασε στη νίκη.  ‘Ηταν η 2η εκτός έδρας επιτυχία για τη  Σοφαδίτικη ομάδα  που έκανε το 3/3  και βρίσκεται στην κορυφή του 4ου ομίλου.Τα δεκάλεπτα: 21-23, 42-44, 51-62, 61-77.

Οι Τιτάνες πέτυχαν τη 2η σερί εκτός έδρας νίκη και μάλιστα εκτός έδρας, επικρατώντας 74-80 της Ανόρθωσης στο Κλειστό του Βόλου.

Οι ”κυανολευκοι” ήταν σε ολόκληρο  το ματς μπροστά στο σκορ και με διψήφιες διαφορές ,φτάνοντας δίκαιη στη νίκη. Τα δεκάλεπτα: 17-25, 37-44, 51-66, 74-80.