Αποκλείστηκε μαχόμενος ο Ατρόμητος Παλαμά κόντρα στη Νίκη Βόλου (1-2)

Ήταν το αουτσάιντερ ο Ατρόμητος στη μονομαχία με τη Νίκη Βόλου που έγινε στο γήπεδο του Παλαμά για τη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, προσπάθησε για την υπέρβαση, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 1-2 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Οι “πράσινοι” απέναντι σε έναν πολύ ανώτερο αντίπαλο έκαναν ό,τι μπορούσαν και πάλεψαν με όλες τις δυνάμεις τους για να φθάσουν στην έκπληξη, αλλά τελικά οι “κυανόλευκοι” της Νέας Ιωνίας πήραν τη νίκη και το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Η Νίκη στο πρώτο ημίχρονο επέβαλε το ρυθμό της και κατάφερε να προηγηθεί στο 21′ με τον Τζιώρα.

Ζευγάρωσε τα τέρματά της στο 34′ με ένα ωραίο σουτ του Καντέλιο και φάνηκε να “καθαρίζει” την υπόθεση πρόκριση.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Ατρόμητος κατάφερε να βάλει “φωτιά” στο παιχνίδι, πετυχαίνοντας γκολ με τον Αναγνώπουλο στο 74′ μετά από ωραία ενέργεια του Κόκκινου.

Αυτό το γκολ έδωσε ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αλλά η ομάδα του Βόλου κατάφερε να διατηρήσει τον έλεγχο και τελικά τη νίκη και την πρόκριση.

Ο Ατρόμητος κρατά την ψυχωμένη εμφάνιση και πλέον στρέφει την προσοχή του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκαντής, Πολύζος (57′ Αντωνίου), Ευθυμιάδης (65′ Καλυβιώτης), Ισούφης (57′ Κριεζής), Κούρκουλας, Πυργιώτης, Γαργάλας, Μαλάκος (65′ Λόζος), Μπιτέλης (46′ Καράβας), Αναγνώπουλος, Κόκκινος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τσέλιος, Οικονομόπουλος (65′ Κριπαράκος), Γκαντέλιο, Κούφας, Βλάχος, Σαλαμούρας (46′ Λίταινας), Σίλβα (73′ Κουτσιμάνης), Αρίας, Δούμτσης, Τσιλιγγίρης, Τζιώρας (71′ Προδρομίτης).