Στις νίκες επέστρεψε ο ΓΣ Σοφάδων που επιβλήθηκε 83-65 του ΓΣ ‘Αμφισσας στο κλειστό και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού ομίλου του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

’Ηταν ανώτερος του αντιπάλου του και δεν συνάντησε ουσιαστικά αντίσταση. Από την αρχή πήρε το προβάδισμα και σταδιακά μετά το πρώτο δεκάλεπτο ‘’εχτισε’’ διψήφια διαφορά (55-38 στο 20’) μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Η διαφορά παρέμεινε κοντά στους 20 πόντους και στην 3η περίοδο, για να ολοκληρωθεί το ματς με την άνετη νίκη 83-65. Ο Αλεξιάδης με 23 πόντους και οι Κακλαμάνος -Παππάς που σημείωσαν από 17 ‘’τράβηξαν’’ το επιθετικό βάρος, με τον Γυμναστικό να κάνει το ρεπό του την επόμενη αγωνιστική (έχει αποχωρήσει η Νίκαια).

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 55-38, 68-50, 83-65.

ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ (Παππάς Σπ. -Ρίζος): Παππάς Κ. 17, Αλεξιάδης 23 (3),Σαλταγιάννης, Ζωιτσάκος Χ. 1, Παπαιωάννου 8,Γκαντής, Κακλαμάνος 17 (3),Αναγνωστόπουλος Χ, Θέος 11 (1), Δίκαρος 6.