Λύγισε στο β' μέρος ο Ατρόμητος από τον Αστέρα Σταυρού στο Κύπελλο Ελλάδος (2-1)

Ο Ατρόμητος Παλαμά γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Αστέρα Σταυρού για τη Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο Κυπελλούχος της ΕΠΣ Καρδίτσας προηγήθηκε στο σκορ, η ομάδα της Φθιώτιδας ισοφάρισε πριν το ημίχρονο και στην επανάληψη πέτυχε το δεύτερο γκολ, παίρνοντας τη νίκη και την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Ο Ατρόμητος μπήκε καλά στο παιχνίδι παρότι είχε να αντιμετωπίσει μια ομάδα που παίζει φέτος στη Γ Εθνική και τον συνθετικό χλοοτάπητα του γηπέδου των Καλυβίων, στο οποίο έγινε το ματς.

Μάλιστα με σουτ του Αναγνώπουλου στο 31′ άνοιξε το σκορ ενώ διαμαρτύρεται και για ένα πέναλτι πανω στον Παράσχη στο 15′.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στη συνέχεια την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Αλεξίου, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ και μια κεφαλιά, με προβολή εκανε το 1-1 στο 42′.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος προσπάθησε και τηρουμένων των αναλογιών, το πάλεψε. Ωστοσο στάθηκε άτυχος, καθώς στο 71′ και μετά από σουτ , η μπάλα μετά την απόκρουση του Καραμάνη έφτασε στον Αλεξίου που με κεφαλιά έγραψε το 2-1.

Στα τελευταία λεπτά η Παλαμιώτικη ομάδα έψαξε την ισοφάριση χωρίς να τα καταφέρει.Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος, ενώ εκφράστηκαν παράπονα και για τη διαιτησία του Πέτσα, του Συνδέσμου Τρικάλων.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Καραμάνης, Πολύζος, Κούρκουλας (77′ Πυργιώτης), Ισούφης, Καράβας, Παπαδημητρίου (75′ Κερμελίδης), Μπιτέλης, Αναγνώπουλος (85′ Τίκας), Μυργιώτης, Μπάτσας, Παράσχης.