Mε ήττα 94-63 έκλεισε τον πρώτο γύρο ο ΑΣΚ

Την ήττα γνώρισε στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Μπάσκετ Ανδρών, ο ΑΣ Καρδίτσας.
Η τοπική ομάδα, η οποία έχει περάσει στον β γύρο του πρωταθλήματος, ηττήθηκε με 94-63 από το Μαρούσι και έτσι δεν κατάφερε να πλασαριστεί σε μία καλύτερη θέση στην κατάταξη εν όψει της συνέχειας.
Aπό την αρχή του αγώνα ο ΑΣΚ βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ την ομάδα του Μαρουσίου. Η πρώτη περίοδος τελείωσε 23-15, στη δεύτερη όμως περίοδο η ομάδα των Αθηνών με ένα επιθετικό κρεσέντο άνοιξε τη διαφορά και ο ΑΣΚ δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων και το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ 48-30. Το δεύτερο ημίχρονο απέκτησε τυπική διαδικασία με την ομάδα να γνωρίζει την ήττα με 94-63, ήττα με την οποία ο ΑΣΚ ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.