Με buzzer beater του Βαγιαννίδη ο ΠΑΟ Κυπελλούχος Ελλάδος (1-0)!!!

Με ένα γκολ της τελευταίας (στην κυριολεξία) στιγμής ο Παναθηναϊκός επικράτησε με σκορ 1-0 του Αρη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και αναδείχθηκε Κυπελλούχος Ελλάδος, σώζοντας και την Ευρωπαϊκή του πορεία τη νέα σεζόν!

Σ’ ενα παιχνίδι που είχε τρεις αποβολές, μία για τον Παναθηναϊκό και δύο για τον Αρη, οι “πράσινοι” βρήκαν το “χρυσό” γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (6ο) με τον Βαγιαννίδη και οι Θεσσαλονικείς δεν πρόλαβαν να κάνουν σέντρα!

Έτσι ο Παναθηναϊκός κατακτά το Κύπελλο, ενώ ο Αρης παραμένει για μία ακόμη φορά με τη χαρά ενός τελικού και με τον πόθο που δεν ικανοποιήθηκε.

Αποβλήθηκαν από τον Παναθηναϊκό πρώτα ο Κώτσιρας με δεύτερη κίτρινη, στη συνέχεια ο Νταρίντα με δεύτερη κίτρινη επίσης για ν’ ακολουθήσει ο Εμβοντό αφήνοντας τους “κιτρινόμαυρους” με εννιά παίκτες.

Κι εκεί που το ματς όδευε προς την παράταση χτύπησε ο Βαγιαννίδης που μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο πριν τις δύο αποβολές του Αρη, στη θέση του Μαντσίνι.