![](https://neosagon.gr/wp-content/uploads/2018/11/IMG_3377-1-250x300.jpg)
Στις αρχές Δεκεμβρίου θα συνεδριάσει η Κεντρική Επιτροπή του Κινήματος Αλλαγής, προκειμένου να αποφασίσει ποιοι θα διεκδικήσουν έδρες, ενόψει των αυτοδιοικητικών εκλογών.
Το «Πρώτο Θέμα» την Κυριακή παρουσίασε τα υποψήφια φαβορί σε όλη την Ελλάδα.
![](https://neosagon.gr/wp-content/uploads/2018/11/8eoxarh-thumb-large-300x212.jpg)
Στην Καρδίτσα όπως έγραψε η εφημερίδα, τα ονόματα που «παίζουν» δυνατά για το ψηφοδέλτιο του Κινήματος Αλλαγής είναι: Παπαγεωργίου Σωτήρης, Θεοχάρη Μαρία και Καλιακούδας Νίκος.
Για τους δύο πρώτους η παρουσία στο ψηφοδέλτιο θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη, ενώ για τον Νίκο Καλιακούδα, αποτελεί ερωτηματικό, καθώς σε κάθε εκλογική αναμέτρηση το όνομα του ακούγεται έντονα.
![](https://neosagon.gr/wp-content/uploads/2018/11/58776-300x199.jpg)
Όσον αφορά τους τρεις υπόλοιπους που θα συμπληρώσουν το ψηφοδέλτιο, όπως μαθαίνουμε θα αποτελείται από δύο άνδρες και μία γυναίκα. Εν αναμονή των επίσημων ανακοινώσεων…
ΚΩΣΤΑΣ ΦΩΤΗΣ