Σε θρίλερ εξελίσσεται η πρόκριση για τη Μικτή Κ 16 της ΕΠΣΚ

Σε …θρίλερ εξελίσσεται η πρόκριση της Μικτής Ομάδας Κ16 της ΕΠΣ Καρδίτσας, που έχει τερματίσει στην 2η θέση της κατάταξης, πίσω από την αντίστοιχη της Λάρισας, μετά την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος.

Διότι υπάρχει ένας όρος στην προκήρυξη ότι εκτός από τους πρωτοπόρους προκρίνονται και οι τρεις καλύτερες ομάδες των 13 ομίλων, από τις οποίες αφαιρούνται όμως τα αποτελέσματα από τους τελευταίους της βαθμολογίας!

Με βάση λοιπόν αυτό, η ομάδα της Καρδίτσας έχει 8 βαθμούς (αφαιρούνται οι 4 στα ματς με την ΕΠΣ Θεσσαλίας) και θα περιμένει τώρα να δει μετά την επισημοποίηση από την ΕΠΟ των βαθμολογιών όλων των ομίλων αν θα έχει προκριθεί ως μία από τις καλύτερες δεύτερες.

‘Οσον αφορά το παιχνίδι η ομάδα της Καρδίτσας ήταν πολύ καλή και κατάφερε να ανοίξει στο σκορ στο 50’ με τον Κατσαρό.

Δύο λεπτά αργότερα η ΕΠΣ Θεσσαλίας ισοφάρισε, με την ομάδα της Καρδίτσας να έχει πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια για να πάρει την νίκη. Δύο δοκάρια είχε ο Ριζογιάννης, και 2-3 τετ- α-τετ οι Καλυβιώτης και Πούλιος.

Η μπάλα δεν έκανε το χατήρι στην Κ16 και αν τελικά βγει το σενάριο αληθινό, θα είναι η πιο γλυκιά ισοπαλία…

Κ-16 (Τζέλλος Αθ.): Ού́τρας, Τσέτσας, Μπουγουλιάς (20’ λτ Προσγολίτης), Παπαδόπουλος, Παπαευθυμίου, Λιάπης (45΄Παπανάτσιος) ,Σακκά́ς, Ριζογιάννης (65’ Κουτσόπουλος), Κατσαρός, Πούλιος (78’ Τσίντζας), Καλογιάννης (45’ Καλυβιώτης). Στον πάγκο έμειναν οι Κουλουκύθας, Δεμικέλης, Φιλίππου, Παπαστολόπουλος.

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ14
Η Κ14 που δεν είχε ελπίδες πρόκρισης, έχασε με 0-2 από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Θεσσαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ η τεχνική ηγεσία είχε τη δυνατότητα να δώσει ευκαιρίες στα τελευταία παιχνίδια και σε άλλα παιδιά.

Κ14 ( Τζέλλος Αθ.): Κλέτσας, Χαβρουζάς, Τσιάπουλας, Λάκκιας (50’ Τσιόπουλος), Μπέκος, Μπουτζιώνας (75’ Γκούρλας), Μπουτζιωρής, Ροκκάς, Καραμανλής ( 50’ Μελισσάς), Μιχάλης (70’ Γαϊτανίδης) , Τσιαμούρας (50΄Λέτσιος).Στην αποστολή ήταν και οι Χρυσικός, Αθανασιάς, Σιώκης, Γιαννόπουλος .