Σπουδαία νίκη του ΓΣ Σοφάδων στο «Γιάννης Μπουρούσης» επί του Αίολου Πάτρας

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΓΣ Σοφάδων που κατάφερε να επιβληθεί του σκληροτράχηλου και δεύτερου στην κατάταξη του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής Αίολου Αγυιάς Πατρών με 59-55, στο κλειστό “Γιάννης Μπουρούσης” για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το συγκρότημα του Ν. Κακλαμάνου έφτασε τις 6-5 νίκες και βλέπει με μεγάλη αισιοδοξία τη συνέχεια στο δύσκολο μαραθώνιο

ο ματς ήταν κλειστό, με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Ο Γυμναστικός μπήκε καλά στο ξεκίνημα του ματς προηγήθηκε 17-15, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στην β’ περίοδο και με ένα επιμέρους 6-14, προηγήθηκαν 23-29 στο ημίχρονο.

Η Σοφαδίτικη ομάδα όμως κατάφερε στην γ’ περίοδο να πλησιάσει και να προσπεράσει στο σκορ (40-38), για να φτάνει τελικά στη νίκη στο τέλος με 59-55.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 23-29, 40-38, 59-55.

ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος Νίκος ): Καπετάκης 14 (1), Παππάς 14 (2), Αναστασόπουλος 9 (3), Μακρής 4, Μπουντούρης 3, Νικολής 8 (2), Δήμος 4, Καμπερίδης, Τριανταφύλλου 3 (1), Παπαϊωάννου.