Συνεχίζονται τα πρωταθλήματα Πετοσφαίρισης που διοργανώνονται από την Σχολική επιτροπή Αθλητικών δραστηριοτήτων της Δ.Ε. Καρδίτσας

Στους δύο ημιτελικούς το 2ο και το 4ο ΓΕΛ Καρδίτσας επικράτησαν αντίστοιχα με το ίδιο σκορ 2-0 σετ των 1ου και 5ου ΓΕΛ και θα αναμετρηθούν στον τελικό Πετοσφαίρισης που θα γίνει στις 8 Φεβρουαρίου.

Και στα δύο παιχνίδια το κλειστό γέμισε ασφυκτικά από τους νεαρούς φίλους- συμμαθητές των δύο ομάδων τους, ενισχύοντάς τους.
Στο ματς που άνοιξε την αυλαία το 2ο ΓΕΛ νίκησε σε συνολικά 36 αγωνιστικά λεπτά την αντίστοιχη του 1ου ΓΕΛ με 2-0 σετ και πέρασε στον τελικό. Τα σετ: 25-11 (16’) και 25-16 (20’).Διαιτητές : Σδόγκος, Καρκαλέτσης.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
2ο ΓΕΛ : Δεληγιάννης Β., Ζορμπάς Αθ., Κεφαλάς Β., Κουκουράβας Β., Κυρίτσης Αθ., Λέκα Ντ., Μαντζιάρας Σ., Σδράκας Λ., Τζάκος Μ., Φροξυλιάς Κ.
1ο ΓΕΛ: Μαλέτσικας Ι., Ακρίβος Αλεξ., Βόλας Αθ., Πολυχρονόπουλος, Μαυραντζάς Μ., Βλάχος Η., Αβραμόπουλος, Καϊμάρης Ε., Μπαλακώστας, Τασιούλης Τ., Λιακόπουλος Β., Μαυραντζάς Π.

Στον δεύτερο ημιτελικό το 4ο ΓΕΛ νίκησε σε συνολικά 48 αγωνιστικά λεπτά, με 2-0 σετ το 5ο ΓΕΛ Καρδίτσας
Τα σετ : 25-17 (25’), 25-14 (23’).
Διαιτητές : Μάττας, Σδόγκος.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
4ο ΓΕΛ (Πλιάτσικας Δ.): Βαγενάς Αρ., Βελησιώτης Γ., Βενετίδης Ν., Καρακάσιος Β., Κουτσώνης Χ., Λαγός Αλ, Γκέλι Κρισ., Λυρίτσης Β., Μπιζιριάνης Ι., Τσιγάρδας, Χανής Στ., Χατζηγεωργίου.
5ο ΓΕΛ (Τζουβάρας): Καλούτσας Κ., Αραμπατζής Απ., Σακελλαρόπουλος Χ., Κατέρης Γ., Ζακέο Μαρ., Παπαγιάννης Μ., Αδάμος Γ., Ευαγγελόπουλος Α.