Συνεχίζει την προέλασή του στην Α' Ερασιτεχνική ο Αστέρας Καρδίτσας!

Με την 19η αγωνιστική που ήταν εξ’ αναβολής, συνεχίστηκε το απόγευμα το πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής.

Ο Αστέρας νίκησε 4-0 (3-0 ημίχρονο) τον ΑΟ Κρανέας και κράτησε το προβάδισμα των δέκα βαθμών διαφοράς από τον 2ο Ατρόμητο Παλαμά. Δυο γκολ έβαλε ο Κατσιγιάννης (2′, 28′) και από ένα οι Μπιτέλης (41′), Τζέκος (58′) για τους ”ερυθρόλευκους” που σημείωσαν την 21η τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 (0-0 ημίχρονο) τον Ταυρωπό, με το μυαλό για τους ”πράσινους” να είναι πλέον στον τελικό του Κυπέλλου.

Στα υπόλοιπα ματς ο Διγενής επέστρεψε στις νίκες, 1-2 (1-1 ημ) στο Μελισσοχώρι, μένοντας μέσα στην πρώτη τετράδα.Τα γκολ : Βακούλας (20′)- Δημητριου (36′), Κατσάρας (85′).

Η φορμαρισμένη ΑΕ Λεονταρίου πέτυχε την 4η σερί νίκη και ”βλέπει” την τετράδα, επικρατώντας 4-1 (1-1 ημ) του Απόλλωνα Μακρυχωρίου.Τα γκολ : Καλλιώρας (44′), Καραγιάννης (49′,58′,75′)- Αργυρόπουλος Β. (11′).

Στο Μουζάκι, ο ΑΟ Φύλλου μετά από ένα ανοικτό και με ανατροπές στο σκορ παιχνίδι, πέρασε νικητής με 2-4 (1-1 ημ). Τα γκολ: Κελεπούρης (23′), Γκαραβέλας (68′)- Φουντούνας (28΄πεν.), Μπαντής Σ. (62′), Αλεξόπουλος (83′), Λάζος (90′), ενώ είχε χαμένο πέναλτι ο Φουντούνας (76′) για τον ΑΟΦ.

Τέλος, στο ματς της ουράς, η ΑΕ Καππαδοκικού σημείωσε νίκη – οξυγόνο με 3-1 ( 1-0 ημ) της Ν. Νίκης. Τα γκολ: Μαντέλλας Π. (27′, 52′), Μαντέλλας Αχ. (93′)- Δρούγκας (85′ πεν).
ΑΟ Αγναντερού και Μαυραϊκή πήραν ”μπάι” τους βαθμούς.