Αν εξαιρέσουμε τη Λάρισα που είχε εύκολο έργο απέναντι στον συντοπίτη της νεοφώτιστο Ηρακλή Λάρισας τον οποίο και κέρδισε με 3-0 καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο 23λεπτο οι άλλες ομάδες που λογίζονται ως φαβορί για να πρωταγωνιστήσουν στο βόρειο όμιλο της super league “γκέλαραν” στις πρεμιέρες τους!

Ο Πανσερραϊκός το Σάββατο τα βρήκε “σκούρα” από τον Θεσπρωτό και χρειάστηκε να φθάσει στα τελευταία λεπτά και μάλιστα με πέναλτι να σώσει το βαθμό και να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η Νίκη Βόλου ηττήθηκε χθες στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας από τον Μακεδονικό με 2-0 με δύο πέναλτι, έχοντας όμως τρομερά παράπονα από την διαιτησία.
Εκπληξη και στο Καυταντζόγλειο με τον ΠΟΤ Ηρακλή να ισοφαρίζει στο τέλος τον Αλμωπό Αριδαίας (1-1).

“Διπλό” έκανε και ο προσεχής αντίπαλος της Αναγέννησης Διαγόρας Ρόδου ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο της Τρίγλιας του Απόλλωνα Πόντου με 0-1 με γκολ που πέτυχε στο τελευταίο εικοσάλεπτο.

Πήρε έτσι “εκδίκηση” για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Ελλάδος στα πέναλτι.