Πίσω της έχει αφήσει η Αναγέννηση το πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με την ομάδα του Ολυμπιακού που θα μετέχει στη super league 2 και αφοσιώνεται εξολοκλήρου στο αυριανό ματς με τον Αλμωπό Αριδαίας για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος!

Οι “κιτρινόμαυροι” μετά τη μεγάλη νίκη που πέτυχαν στο τελευταίο λεπτό της παράτασης στη Βέροια, έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν νέα πρόκριση στο θεσμό, αυτή τη φορά μάλιστα μέσα στο γήπεδό τους και μπροστά στον κόσμο τους!
Φυσικά, το ματς δεν είναι εύκολο και απαιτεί τη μέγιστη αυτοσυγκέντρωση και προσπάθεια από αυτούς που θ’ αγωνιστούν.

Ο Αλμωπός θ’ αγωνίζεται κι αυτός στην ίδια κατηγορία τη νέα σεζόν, οπότε ιδιαίτερα σ’ εναν αγώνα νοκ αουτ, θα διεκδικήσει τις πιθανότητές του. Το γεγονός ότι στους περισσότερους είναι μια άγνωστη ομάδα (σ’ ο,τι αφορά τη διαμόρφωση του ρόστερ του), τον καθιστά ακόμη πιο επικίνδυνο.

Η Αναγέννηση βεβαίως αν παίξει σύμφωνα με τις δυνατότητές της δεν έχει να φοβηθεί τίποτα. Να υπογραμμίσουμε όμως ότι σ’ αυτό το ματς δεν μας ενδιαφέρει η εμφάνιση, αλλά η ουσία, δηλαδή η νίκη και η πρόκριση.

Η ΠΑΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ
Ανακοίνωση εξέδωσε στο μεταξύ η ΠΑΕ για το αυριανό παιχνίδι με την οποία τονίζει τα εξής:

«Την Τετάρτη 6 Οκτωβρίου στις 16:00 η ομάδα μας αντιμετωπίζει σε αγώνα νοκ-άουτ τον Αλμωπό Αριδαίας στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Όπως και στα φιλικά παιχνίδια θα τηρηθεί αυστηρά το υγειονομικό πρωτόκολλο που έχει ορισθεί από τις αρμόδιες αρχές.

Η είσοδος των φιλάθλων θα γίνεται από την πλευρά της Λεωφόρου Δημοκρατίας, όπου θα λειτουργούν και τα εκδοτήρια για την προμήθεια των εισιτηρίων.

Οι τιμές των εισιτηρίων θα κυμαίνονται:
10 ευρώ στις θύρες 1 και 3
15 ευρώ στη Θύρα 2
Δωρεάν στο γήπεδο θα μπορούν να εισέρχονται οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας για τη νέα αγωνιστική περίοδο.
Να σημειωθεί πως πριν την έναρξη της αναμέτρησης αλλά και κατά τη διάρκεια της οι φίλαθλοι μας θα μπορούν να προμηθεύονται κάρτες διαρκείας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Τηλέφωνα επικοινωνίας:
2441070174, 6944243344

Την Τετάρτη (6/10) στις 16:00 όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας.
Όλοι μαζί, μια γροθιά για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Για να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε, για να συνεχίσουμε να μεγαλώνουμε! Η δύναμη μας είστε εσείς!»

• Δείτε πιο κάτω το ωραίο βιντεάκι που ετοιμάσαμε ενόψει του αγώνα της Αναγέννησης με τον Αλμωπό Αριδαίας.