Eνα δικό της τελικό έχασε η Αναγέννηση στο Κύπελλο της ΕΣΚΑΘ καθώς ηττήθηκε στις λεπτομέρειες και στην παράταση μετά απο ένα συγκλονιστικό μάτς από τον Σπάρτακο Λάρισας με σκορ 87-86!

Οι “κιτρινόμαυροι” φαινόταν απο την αρχή του αγώνα ότι θα ήταν κυρίαρχοι, υπερτερούσαν σε ποιότητα των αντιπάλων τους, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους στα τελευταία δύο δραματικά λεπτά της παράτασης, αλλά με ένα κρεσέντο συνεχόμενων τρίποντων ο Σπάρτακος πέρασε μπροστά και τελικά κράτησε τη νίκη κατακτώντας το τρόπαιο!

Στην Αναγέννηση αξίζουν πολλά μπράβο για την προσπάθεια (σε όλους τους συντελεστές, από τον υπεύθυνο Βασίλη Αντωνίου, τους προπονητές και φυσικά τους αγωνιζόμενους) και πρέπει τώρα ν’ αφοσιωθεί στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Περισσότερες λεπτομέρειες και πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον τελικό που έγινε στο Αλκαζάρ της Λάρισας στην έντυπη έκδοση του  “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ της Δευτέρας”