Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΑΣ Καρδίτσας στην Αθήνα κερδίζοντας τον Αμυντα με σκορ 65-75 στο κλειστό του Υμηττού και πήρε το δεύτερο “διπλό” στην πρωτεύουσα στο φετινό ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας!

Το συγκρότημα της Καρδίτσας κάνει έτσι ένα εξαιρετικό ξεκίνημα και στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και είναι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα! Αν μάλιστα ήταν και λίγο πιο προσεκτικό στα μάτς με Τρίτωνα και Φίλιππο Βέροιας που τα έχασε στις λεπτομέρειες εκτός έδρας, τώρα θα φιγουράριζε στη δεύτερη θέση…

Παρά το κακό ξεκίνημα (17-8 στο πρώτο δεκάλεπτο) οι “κυανόλευκοι” ανέτρεψαν την κατάσταση, προηγήθηκαν με 25-29 στο ημίχρονο, 42-48 στην τρίτη περίοδο και τελικά πήραν τη νίκη με 65-75