Πρώτη και καλύτερη τερμάτισε στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας η Αναγέννηση, κλείνοντας με νίκη την κανονική περίοδο, επικρατώντας του Ηρακλή Λάρισας με σκορ 1-0.

Οι “κιτρινόμαυροι” που τους υποδέχθηκαν οι αντίπαλοι παρατεταγμένοι σε δύο γραμμές αναγνωρίζοντας την ανωτερότητά τους στη φετινή σεζόν, πλέον αφοσιώνονται εξολοκλήρου στους αγώνες play off όπου θ’ αντιμετωπίσουν τον Ποσειδώνα Νέας Μηχανιώνας, τον Ορφέα Ξάνθης, τον Αχέροντα Καναλακίου και τον Διαγόρα Στεφανοβικείου για να διεκδικήσουν το ένα από τα δύο εισιτήρια της ανόδου στη super league 2.

Στο ματς που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο δεν υπήρχε το κίνητρο και η βαθμολογική σκοπιμότητα, μ’ αποτέλεσμα η ομάδα της Καρδίτσας να παίξει με “σβηστές” τις μηχανές στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκε με ένα θαυμάσιο γκολ του Μπακρατσά στο 2′.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε με την Αναγέννηση να κρατά τη νίκη και να προσθέτει άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό της.