Η… εξωστρέφεια της Καρδίτσας μέσω του αθλητισμού, συνεχίζεται αδιάκοπα! Στα τέλη του μήνα δύο δικά μας παιδιά, ο Παπαμιχαήλ και η Ντρισμπιώτη θα μας εκπροσωπήσουν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου στη Ντόχα…

Την περασμένη εβδομάδα η τρομερή Βασιλική Λυρίτση κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στους αγώνες Wikf karate) που έγιναν στην Αγγλία και δύο ακόμη σπουδαίες διακρίσεις ήλθαν στο βαλκανικό πρωτάθλημα διαχρονικών αθλητών που έγινε από 18 έως 22 Σεπτεμβρίου στο Βουκουρέστη!

Για άλλη μια φορά ο Θανάσης Καμπίτσας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους αγώνες διαχρονικών αθλητών και στο άλμα εις ύψος. Αυτή τη φορά στο Βουκουρέστι και στο Βαλκανικό πρωτάθλημα. Πλέον ο στόχος του είναι το Πανευρωπαϊκό στην Πορτογαλία αφού μεσολαβήσει το πρωτάθλημα του ΣΕΓΑΣ…

Εκεί ο Θανάσης Καμπίτσας με άλμα 1.81 αναδείχθηκε πρώτος στο ύψος και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ενώ μοιράστηκε το βάθρο με τον δικό μας επίσης Στέλιο Αναστασόπουλο που πήρε το ασημένιο!!!

Επίσης χρυσό μετάλλιο πήρε και ο Στέργιος Λάππας στον ημιμαραθώνιο και στην κατηγορία +65!

Τέλος, χάλκινο στη δισκοβολία κατέκτησε ο αγέρωχος Θανάσης Κωσταβάρας….