Ήττα στις λεπτομέρειες μέσα σε εντυπωσιακή ατμόσφαιρα η ΑΣΑ BC

Μέσα σε εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί της η Αναγέννηση έδωσε το πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι στο παλιό κλειστό για το πρωτάθλημα της National League 2.

Οι “κιτρινόμαυροι” πάλεψαν απέναντι στην Καστοριά και ηττήθηκαν μετά από ένα δυνατό παιχνίδι στις λεπτομέρειες με 77-81.

Η ομάδα του Σπύρου Παππά μπήκε καλά στο ματς και προηγήθηκε με 10 πόντους διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο (29-19) αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, μείωσαν στο ημίχρονο 44-39 και τελικά το ματς έγινε ντέρμπι μ’ αποτέλεσμα να το πάρουν στο τέλος με 77-81.

Την παράσταση έκλεψε ο κόσμος που θα σταθεί δίπλα στην ομάδα της Καρδίτσας στη νέα προσπάθεια που επιχειρεί.

Οι φωτογραφίες είναι από τον εν λόγω αγώνα.

ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΑΝΕΣ

Σχεδόν το ίδιο σενάριο είχε και το ματς των Τιτάνων Παλαμά στο Αργος Ορεστικό απέναντι στην τοπική ομάδα.

Το συγκρότημα του Παλαμά προηγήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο με 58-59 αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι και τελικά πήραν τη νίκη με 81-74.

Λεπτομερείς αναφορές για τους αγώνες των ομάδων μας, όπως πάντα, στην έντυπη έκδοση του πολυσέλιδου αθλητικού “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ της Δευτέρας”