“Αυτοκτόνησε'' η Αναγέννηση, αποκλείστηκε στα πέναλτι

Η Αναγέννηση ήταν σαρωτική στα 120 λεπτά της κανονικής διάρκειας και της ημίωρης παράτασης απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στο ματς που έγινε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

‘Εμεινε στο 0-0 και ενώ έχασε σωρεία ευκαιριών για να ”καθαρίσει” το ματς , πριν τα πέναλτι. Δυστυχώς όμως στη ψυχοφθόρα αυτή διαδικασία και ενώ είχε το προβάδισμα με 3-1 και 4-3, τελικά έχασε 4-5, με τους φιλοξενούμενους που συνεχίζουν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου .

Tα πέναλτι : Κοζορώνης 1-0, Καλογέρης: απέκρουσε ο Γκέκας, Ξύδας : απέκρουσε ο Πίτκας, Σαμπανλιδης : απέκρουσε ο Γκέκας, Γιάκος ¨2-0, Αμπούντου : 2-1, Δημόπουλος : 3-1, Αμπάγκουα : 3-2, Λαγός: απέκρουσε Πίτκας, Αλόντο : 3-3, Αλιατίδης : 4-3, Λαμπίρης : 4-4, Πρίκας : άουτ, ‘Αντο: 4-5 .

Δείτε πιο κάτω το βίντεο με όλα όσα δραματικά έγιναν στο Πανθεσσαλικό.