Αποχαιρέτησε τη σεζόν με πεντάρα έναντι του Πυρσού Γρεβενών ο Αστέρας (5-1)

Με… πεντάρα αποχαιρέτησε την αγωνιστική περίοδο ο Αστέρας Καρδίτσας καθώς στην τελευταία αγωνιστική των play off της ανόδου στη Γ’ Εθνική, επικράτησε στο γήπεδο της Φαναρίου του Πυρσού Γρεβενών με σκορ 5-1.

Το παιχνίδι δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού και οι δύο ομάδες είχαν μείνει μακριά από τη διεκδίκηση της ανόδου, αλλά θα μείνει ως παράπονο στον Αστέρα το γεγονός ότι τα πήγε πολύ καλά στις τελευταίες αγωνιστικές και με καλούς αντιπάλους, κάτι όμως που δεν συνέβη στο ξεκίνημα όπου έχασε βαθμούς.

Σε κάθε περίπτωση οι πρωταθλητές Καρδίτσας έκαναν μια εξαιρετική χρονιά φέτος και βάζουν τις βάσεις για τη νέα σεζόν.

Στο παιχνίδι που έγινε στη Φαναρίου κάτω από αφόρητη ζέστη και με την παρουσία λίγων φιλάθλων τα γκολ για τον Αστέρα πέτυχαν οι Καραγιάννης (20′, 60′ και 90′) και Τσιρογιάννης (7′ και 48′) ενώ το μοναδικό τερμα των φιλοξενούμενων το πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Πρατής.

Αξίζει ν αναφερθεί ότι εκτός από τα γκολ οι “ερυθρόλευκοι” είχαν και τέσσερα δοκάρια!!!

Ο φακός του “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ” παρότι το ματς δεν είχε ενδιαφέρον ήταν εκεί σε μία ακόμη προσπάθεια του τοπικού ποδοσφαίρου που ολοκληρώθηκε. (ΦΩΤΟ).