Με επεισοδιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του ΑΟ Σελλάνων στην Τσαριτσάνη το οποίο τελείωσε 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ποτό στο 40′ για να ισοφαρίσει ο Τζάνης στο 50′. Στο 63′ ο Οικονόμος πήρε πάλι προβάδισμα στο σκόρ, για να έλθει στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων η ισοφάριση με τον Λιλολάρι!

Στους πανηγυρισμούς είχαμε επεισόδια, καθώς παράγοντας του Οικονόμου εισήλθε στο γήπεδο και προπηλακισε τον παίκτη του ΑΟ Σελλάνων ο οποίος ανταπέδωσε. Το αποτέλεσμα να διακοπή το ματς για μία ώρα και πλέον και να έλθει ασθενοφόρο να μεταφέρει τον παράγοντα της Τσαριτσάνης στο νοσοκομείο!

Στο άλλο ματς ο Ατρόμητος Παλαμά δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα στην Καρίτσα με σκορ 2-0.

Αναλυτικά όλα τ’ αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-0 (7′-16′ Κυπαρίσσης)

Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Σελλάνων 2-2 (40′ Ποτός, 63′ Χατζηλιόντας / 50′ Τζανής, 90’+1′ Σελολαρι)

Ερμής Αμυνταίου – Ηρακλής Λάρισας 0-2 (28′, 77′ )

Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 3-0 (13′ Σπανδωνίδης, 59′ Θεοδουλίδης, 86′ Βασάκης)

Μετέωρα – ΠΟ Φήκης 2-1 (53′ Γεωργάκης, 68′ Γερεντές- 51′ Μωραΐτης, 85′ Μακρής)

Κοζάνη – ΠΟ Ελασσόνας 1-1 (44′ Μπίντσης / 62′ Πεπκολάι)

Αναγέννηση  – Δίας Δίου 2-0 (66′ Τζέκος, 81′ Λώττας)

Ρεπό : Αετός Μακρυχωρίου