Η Αναγέννηση πρωταθλήτρια κέρδισε στα πέναλτι τον Αρη στον τελικό των Κ16!

Η Αναγέννηση Καρδίτσας κατέκτησε το τρόπαιο στον τελικό του πρωταθλήματος Κ-16 της ΕΠΣ Καρδίτσας που έγινε στο γήπεδο της Φαναρίου.

Επικράτησε 4-3 στα πέναλτι του ‘Αρη Καρδίτσας και για 4η συνεχόμενη σεζόν στέφτηκε πρωταθλήτρια στην κατηγορία.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στην κανονική του διάρκεια, με την Αναγέννηση να προηγείται 2-0 ,με τα γκολ των Μυγδάκου και Ποντίκα.

Ο ‘Αρης μείωσε 2-1 με τον Τσιώνα πριν το τέλος του ημιχρόνου και ισοφάρισε με τον Γιαβάζη,στην επανάληψη. Οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες στη συνέχεια για να πάρουν τη νίκη αλλά το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 2-2.

Ο τελικός οδηγήθηκε στη ρουλέτα των πέναλτι , με την Αναγέννηση να επικρατεί 4-3. Στο τέλος έγιναν οι απονομές από τον πρόεδρο της ΕΠΣΚ Αλ. Σφήκα στην πρωταθλήτρια και των μεταλλίων στις φιναλίστ, από τους Ενωσιακούς Προπονητές Α. Τζέλλο και Σ. Πλακιά.