Στο καθοριστικό παιχνίδι με τη Δόξα Λευκάδας που έγινε στο παλιό κλειστό της Καρδίτσας η ομάδα μπάσκετ της Αναγέννησης επικράτησε με σκορ 74-65 και διασφάλισε την παραμονή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας.

Έγινε ένα αμφίρροπο παιχνίδι όπου οι “κιτρινόμαυροι” παρά τη σθεναρή αντίσταση του αντιπάλου κατόρθωσαν να το φέρουν στα μέτρα τους.

Η πρώτη περίοδος τελείωσε 24-25 ενώ στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 42-44.

Στην τρίτη περίοδο το συγκρότημα του Βασίλη Κρομμύδα με τη συμπαράσταση των φιλάθλων έκανε την αντεπίθεσή του και προηγήθηκε με 62-50.

Στην τελική ευθεία του αγώνα διατήρησε το προβάδισμα και κατάφερε να πετύχει μια πολύ μεγάλη νίκη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Αντωνίου 20 (5), Καλλιάρας 23 (1), Γεωργαντζάς 19 (3), Αρκούδας 2, Αργύρης 2, Οικονόμου 2, Ψυχογιός 6 (2).