Ήττα με τη συμβολή και της διαιτησίας για την ΑΣΑ από τον ΠΑΟΚ "Β" (video)

Οι ομάδες “Β” των “μεγάλων” που τις… “φύτεψαν” ετσιθελικά στην δεύτερη εθνική κατηγορία, το δίχως άλλο αλλοιώνουν την υφή του πρωταθλήματος!

Αυτό αποδεικνύεται από την αγωνιστική τους συμπεριφορά! Σε κάποια παιχνίδια είναι… ανύπαρκτες σε κάποια άλλα τρώνε σίδερα!

Οταν μάλιστα έχουν και τη βοήθεια της διαιτησίας, κάνουν “ζημιές”

Η Αναγέννηση έχασε στο Δημοτικό Στάδιο από τον ΠΑΟΚ “Β” με 1-2 με δύο γκολ που μπήκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Αντιμετώπισε μια ομάδα που έκανε ό,τι μπορούσε για να κερδίσει και τα κατάφερε έχοντας και το σπρώξιμο ενός ανεκδιήγητου διαιτητή από την Αχαϊα, του κ. Καδδά!

Ο τελευταίος αρνήθηκε ένα καραμπινάτο πέναλτι στο 45′ σε ανατροπή του Ελιβέλντο μέσα στην περιοχή (πριν ο τελευταίος βρεθεί σε θέση βολής ύστερα απο το 1-2 με τον Αθανασιάδη) και στέρησε από την Αναγέννηση την ευκαιρία να περάσει μπροστά στο σκορ σ’ ενα διάστημα που ήταν καλύτερη.

Στην επανάληψη με σφιχτές τις γραμμές τους οι Θεσσαλονικείς δεν επέτρεψαν στους “κιτρινόμαυρους” να παράξουν παιχνίδι για να βρουν ευκαιρίες όπως στο πρώτο ημίχρονο σε δύο σημαντικές φάσεις με τον Γιάκο.

Εκεί που η ομάδα της Καρδίτσας πίεζε για να φθάσει στο γκολ, έστω και στο τελευταίο δεκάλεπτο ήλθε μια λάθος πάσα του Αλιατίδη που έδωσε την ευκαιρία στον Γιαξή να κλέψει, να μπει στην περιοχή και με δυνατό σουτ να κανει το 0-1.

Ακολούθησε μία ακόμη αντεπίθεση στο 82′ οταν όλη η Αναγέννηση είχε βγει μπροστά, με τον Τσαούση να πλασάρει απο κοντά μετά από ενέργεια του Μπράντονιτς και ουσιαστικά να “τελειώνει” το ματς.

Το γκολ του Γκόλια στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ύστερα απο φάουλ του Κοζορώνη και κεφαλιά του Μπάτροβιτς, δεν ήταν αρκετό για ν’ αλλάξει τη μοίρα του αγώνα καθώς δεν είχε απομείνει χρόνος.

Η Αναγέννηση συνολικά χάνει 9 βαθμούς από τις ομάδες “Β” των “μεγάλων” (2-0 και 1-2 από τον ΠΑΟΚ “Β” και 0-2 από τον Παναθηναϊκό “Β”), όσοι είναι η απόστασή της από την κορυφή!!!

Δυστυχώς υπήρξε και άτυχη καθώς έχασε στα τελευταία λεπτά και δύο παίκτες με τραυματισμούς, τον Δημόπουλο και τον Σταμόπουλο.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Αμανατίδης): Τσέλιος, Κοζορώνης, Σταμόπουλος (73′ λ.τ Αναστασόπουλος), Δημόπουλος (73′ λ.τ Αλιατίδης), Γκόλιας, Μπάλλας, Λαγός, Πολίτης (68′ Μπάτροβιτς), Ελιβέλτο, Γιάκος (68′ Βερνάρδος), Αθανασιάδης.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τσαούσης, Κιτσάκης, Κώττας, Παναγιώτου, Γρόσδης (61′ Νινούα), Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Σπυράκος (90+1′ Αχμέντ), Χατζηστραβός (76′ Γιαξής), Πανίδης (46′ Μπράντονιτς).

Δείτε πιο κάτω τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ του αγώνα.