Με νίκη και ένα… αστρονομικό σκορ (128-50) ολοκλήρωσε ο ΑΣΚ την παρουσία του στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 Εθνικής Κατηγορίας συντρίβοντας τη Δάφνη με σκορ  στον αγώνα που επαναορίστηκε μετά από ένσταση που κέρδισε η Αθηναϊκή ομάδα από το ΑΣΕΑΔ!

Δεν είχε βέβαια το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δύο ομάδες, καθώς ο ΑΣΚ ήδη είναι πρωταθλητής ενώ η Δάφνη έχει υποβιβαστεί. Η ένστασή της, λοιπόν, είχε να κάνει με την αποφυγή του μηδενισμού και για το επόμενο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής στο οποίο θα μετέχει τη νέα σεζόν.

Το σκορ τα λέει όλα για το τι συνέβη στο παρκέ του κλειστού γυμναστηρίου.

Ο ΑΣΚ χωρίς μάλιστα να φορτσάρει πέτυχε μια εμφατική νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΣΚ προηγήθηκε με το εντυπωσιακό 35-11 για να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος με τριάντα πόντους διαφορά (49-19)!!!

Στην τρίτη περίοδο το σκορ άρχισε να λαμβάνει… αστρονομικές διαστάσεις με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 94-37!!! Παρολίγο δηλαδή να ξεπεράσουν τους 100 πόντους πριν καλά καλά συμπληρωθούν τριάντα λεπτά αγώνα.

Και πράγματι στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ εκτοξεύτηκε ακόμη περισσότερο για να φτάσουμε στο εντυπωσιακό 128-50!!!