Οι μεγάλες νίκες και τα «στραβοπατήματα» της Αναγέννησης

Η Αναγέννηση φέτος παρουσίασε από την αρχή της σεζόν δύο πρόσωπα! Το ένα είναι αυτό που βλέπουμε στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές όπου σημείωσε τρεις νίκες στη σειρά, καθώς και εκείνο που έφερε σπουδαία αποτελέσματα στα ντέρμπι με τους πρωτοπόρους του βαθμολογικού πίνακα.

Μία ήττα έχει ο Λεβαδειακός στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος κι αυτή είναι στην Καρδίτσα από τους “κιτρινόμαυρους” (2-0).

Επίσης η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη πήρε τα ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου (δύο φορές), τον Ηρακλή, την ΑΕΚ “Β” με σύνθεση ανάγκης, και δεν έχασε στο Καυταντζόγλειο αλλά και στη Νέα Ευκαρπία με τον Μακεδονικό παίζοντας μάλιστα στο τελευταίο ματς με 9 παίκτες!!!

Το άλλο πρόσωπο που παρουσίασε η Αναγέννηση ήταν το προβληματικό στα λεγόμενα “βατά” παιχνίδια όπου έχασε βαθμούς που της στέρησαν την συμμετοχή της στην πεντάδα.

Οι ήττες (και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο με γκολ στις καθυστερήσεις) από τον Μακεδονικό και τον Καμπανιακό στο Στάδιο στοίχηααν, όπως και η ισοπαλία (1-1) με την Κοζάνη.

Βέβαια δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι στα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ “Β” και εντός και εκτός έδρας η εμφάνιση ήταν εξαιρετική αλλά εκεί έπαιξαν μπάλα τα… σφυρίγματα των διαιτητών που ιδιαίτερα στον αγώνα του Σταδίου διαμόρφωσαν τα αποτελέσματα.

Μία νίκη πάντως να είχε η ομάδα στα λεγόμενα “βατά” ματς παραπάνω, σήμερα θα ήταν σίγουρα στα play off.