Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε και στο νέο μεγάλο φιλικό απέναντι στον ΠΑΟΚ ο ΑΣΚ και σκόρπισε μηνύματα αισιοδοξίας ενόψει της ιστορικής συμμετοχής του στο πρωτάθλημα της basket league!

Πέρα από την εμφατική νίκη με 87-70, εκεί που αξίζει κανείς να σταθεί παρακολουθώντας το ματς που έγινε στο “Γιάννης Μπουρούσης” είναι η γενικότερη παρουσία των παικτών και φυσικά του συνόλου!

Από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα οι “κυανόλευκοι” ήταν κυρίαρχοι έναντι του σπουδαίου αντιπάλου τους και δεν έχασαν ούτε μια στιγμή το προβάδισμα και τη διαφορά που πήραν από την πρώτη περίοδο!

Εχοντας τον Μπέιτμον, τον Χάντερ, τον Μπέιχαμ, τον Γκάμπροβσεκ αλλά και τον Ανδρέου να “γράφουν” στην επίθεση από την περιφέρεια, δίνοντας εντυπωσιακό ρυθμό στον αγώνα και παίζοντας σε κάποιες περιπτώσεις και εξαιρετική άμυνα κυριάρχησαν πλήρως!

Στην πρώτη περίοδο κατόρθωσαν να φθάσουν σε “διπλό” σκορ με 34-17 έχοντας πετύχει έντεκα τρίποντα με τη λήξη του ημιχρόνου (54-39)!

O ΠΑΟΚ όσο κι αν προσπάθησε στην επανάληψη, δεν κατάφερε ούτε να βρει τα δικά του ξεσπάσματα, ούτε να σταματήσει τον ρυθμό των παικτών του Βαγγέλη Αγγέλου!

Στην τρίτη περίοδο ο ΑΣΚ προηγήθηκε με 72-56 και παρά την προσπάθεια του “δικεφάλου” (δεν κατάφερε ποτέ να μειώσει την διαφορά σε μονοψήφιο νούμερο!) επικράτησαν με το εμφατικό 87-70 μέσα σε θερμά χειροκροτήματα από τον κόσμο!

Αλλη μια μεστή εμφάνιση με περιθώρια βελτίωσης μάλιστα από πολλούς παίκτες!