Την ήττα γνώρισε ο ΑΣ Καρδίτσας απο τον πρωτοπόρο και ισχυρότατο Ιωνικό με σκορ 79-88 στο κατάμεστο κλειστό της πόλης μας…

Οι “κυανόλευκοι” αν και βρέθηκαν να  χάνουν με 15 πόντους διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, εντούτοις πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση “γύρισαν” το παιχνίδι πέρασαν μπροστά στην τρίτη περίοδο, αλλά τελικά οι αθηναίοι με την βοήθεια και της διαιτησίας πήραν τη νίκη…

ΑΣΚ (Τζήμας): (Τζήμας): Μόκφορντ 9 (2), Γράβας 11 (1), Παπαχρήστος 2, Μαυρογιάννης 4, Κακλαμάνος 17 (3), Καρράς 5, Παπαδόπουλος 2, Ερμείδης, Καλλές 6, Σαριμπαλίδης 8 (2), Μαγκουνής 15 (1). Ιωνικός Ν. (Βετούλας): Βασιλόπουλος 8, Δημητριάδης, Καράμπουλας 22 (1), Μπατής 9 (2), Πετροδημόπουλος, Κομποδιέτας 5 (1), Σάφτενααρ 12, Κατούφας, Μαυροκεφαλίδης 24 (3), Κανονίδης, Τσαγκαράκης 8 (2).