Επαιξε με τη… “φωτιά” η Αναγέννηση στο παιχνίδι που έδωσε στην Κρανιά με την τοπική ομάδα, ήταν ισόπαλη με 1-1 μέχρι το… όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά από το αδιέξοδο την έβγαλε με το γνωστό διαχρονικό τρόπο ο Σωκράτης Μπουντούρης!!!

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας φάουλ έκανε το 1-2 και γλίτωσε τους “κιτρινόμαυρους” από την βαθμολογική απώλεια διατηρώντας τους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο 31′ με τον Κουτρομάνο και ο Κανιούρας Β ισοφάρισε στο 78′ ενώ στο 80′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Στάμου.

Πολλές διαμαρτυρίες για την διαιτησία του κ. Αντωνίου και για τους δύο που ζητάνε πέναλτι (η Κρανιά στο 56′ και η Αναγέννηση στα τελευταία λεπτά) του συκγλονιστικού αγώνα.

Ολο το ρεπορτάζ, τα γκόλ και τις αμφισβητούμενες φάσεις στην εκπομπή “Στη Σέντρα” το βράδυ της Κυριακής (9.30) από τη Θεσσαλία TV.