Παρολίγο δράμα στο γήπεδο της Ελασσόνας κατά τη διάρκεια του αγώνα της τοπικής ομάδας με τον ΑΟ Σελλάνων στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Γ- Εθνικής

Συγκεκριμένα μετά από ένα δυνατό μαρκάρισμα στο 78ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής του ΑΟ Σελλάνων Γιώργος Γερεντές τραυματίστηκε σοβαρά, γύρισε η γλώσσα του και κινδύνευσε η ζωή του!!!

Επικράτησε πανικός και μεγάλη ανησυχία και τελικά οι πιο ψύχραιμοι κατάφεραν κι ενώ το ματς διεκόπη να προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες και να γλιτώσουν τα χειρότερα!

Ενώ ειδοποιήθηκε άμεσα ασθενοφόρο, αυτό έφθασε από τη Λάρισα ύστερα από 40 λεπτα (!!!) γεγονός που καταδεικνύει σε ποια κατάσταση βρίσκεται το σύστημα δημόσιας υγείας στην εποχή της πανδημίας!

Το ματς διεκόπη για 40 λεπτά και τελικά ολοκληρώθηκε, ενώ ο ποδοσφαιριστής διακομίστηκε στο νοσοκομείο και ελπίζουμε όλα να πάνε καλά για την υγεία του.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ

Στο αγωνιστικό μέρος ο ΑΟ Σελλάνων σημείωσε μια τεράστια νίκη κερδίζοντας την τοπική ομάδα με σκορ 0-1 με ένα απίστευτο γκολ του Γορδιου.

Στο άλλο ματς που εχει καρδιτσιωτικο ενδιαφέρον ο Ατρόμητος Παλαμά ήλθε ισόπαλος στα Μετέωρα με σκορ 1-1.