Στην Καβάλα ‘’έσπασε’’ το αήττητο σερί για τον ΑΣ Καρδίτσας.
Η τοπική ομάδα γνώρισε την ήττα με 86-78 από τον αντίπαλό της που ήταν και η πρώτη μετά από ένα σερί 12/12 στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών.

Παρά την ήττα το Καρδιτσιώτικο συγκρότημα της Καρδίτσας εξακολουθεί να έχει το πάνω χέρι στο πρωτάθλημα και το στόχο που έχει θέσει για την άνοδο στην πρώτη τη τάξει επαγγελματική κατηγορία.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να αλλάζει χέρια πολλές φορές. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με μια μικρή διαφορά στο σκορ στην 3η περίοδο, ο ΑΣΚ δεν κατάφερε στο τελευταίο μέρος του ματς να το γυρίσει και οι γηπεδούχοι επικράτησαν 86-78.

Δεκάλεπτα: 21-21, 40-40, 62-57, 86-78.

ΚΑΒΑΛΑ (Πενταζίδης): Άρμστεντ 19 (2), Αμπατζάς 21 (2), Καψαλός 12 (3), Πρασίνης 3, Ζαρκαδούλας, Ράπτης 8, Δρόσος 7, Αγγελάκος, Οκεκουόγεν 16.

AΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Λιόγας) Δημήτρης : Γράβας 10, Τσιλούλης 14, Καρράς 2, Μπουρούσης 13 (1), Κακλαμάνος 11 (3), Σπυριδονίδης 13 (2), Χάλαρης 3, Ντράσκοβιτς 7, Τσούκας 5 (1), Αλεξιάδης, Πεφάνης.