Το δεύτερο φιλικό τεστ από την έναρξη της προετοιμασίας της έδωσε το απόγευμα στο γήπεδο του Νεοχωρίου Τρικάλων κόντρα στον τοπικό Διγενή που είναι νεοφώτιστος στη Γ’ Εθνική Κατηγορία.

Ο Περικλής Αμανατίδης είχε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες πλην του Σίτο Ριέρα που ήταν παρών, αλλά ακολούθησε ξεχωριστό ατομικό πρόγραμμα για να ενσωματωθεί στις επόμενες ημέρες στην προετοιμασία.

Οι “κιτρινόμαυροι” είχαν και πάλι καλή εικόνα και επικράτησαν σχετικά εύκολα των αντιπάλων τους με σκορ 1-3.

Στο 18′ ο Πρίκας έκανε το 0-1 με σουτ, για να ζευγαρώσει τα τέρματα της ομάδας του στο 28′ ο Αλιατίδης με τον ίδιο τρόπο.

Με 0-2 τελείωσε το ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη οι προπονητές προχώρησαν σε πάμπολλες αλλαγές, πράγμα φυσικό για να πάρουν παιχνίδια στα πόδια τους όλοι οι ποδοσφαιριστές.

Στο 71′ ο Βερνάρδος για την Αναγέννηση πέτυχε το 0-3, ενώ λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 1-3 σκορ που ήταν και το τελικό.

Το επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για το προσεχές Σάββατο στην Πιερία με τον Σβορώνο.

Τα φωτογραφικά στιγμιότυπα απο το απογευματινό ματς στο Νεοχώρι.