Ισοφάρισε ο ΓΣ Σοφάδων και θα παίξει την άνοδο στον Αλμυρό!

Ο ΓΣ Σοφάδων υπερασπίστηκε την έδρα του στον 2ο τελικό των πλέι οφ  κόντρα στον ΓΣ Αλμυρού για τον  4ο όμιλο της Γ Εθνικής και  ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των αγώνων στο κατάμεστο κλειστό της πόλης.

Η Σοφαδίτικη ομάδα επικράτησε με 89-77  και θα διεκδικήσει πλέον την άνοδο στη Β’ Εθνική στον Αλμυρό την ερχόμενη Κυριακή σε 3ο παιχνίδι.

Ο Γυμναστικός με τον Ν. Κακλαμάνο αυτή τη φορά στη σύνθεσή του έπιασε φοβερή απόδοση και κατάφερε να επιβάλει από την αρχή το παιχνίδι του.Σταδιακά και μετά το πρώτο 5λεπτο ξέφυγε στο σκορ και έκλεισε 27-18 την πρώτη περίοδο.

Η γηπεδούχος ομάδα συνέχισε να έχει μία διαφορά που κυμαίνονταν κοντά στους 1ο πόντους και στο 2ο δεκάλεπτο, χάρις σε εύστοχα τρίποντα. Το ημίχρονο τελείωσε 47-36.

Στο ίδιο τέμπο πήγε και το δεύτερο ημίχρονο, με την 3η περίοδο να τελειώνει 67-53 και το ματς με 89-77.

‘Ετσι η άνοδος θα κριθεί την Κυριακή στον Αλμυρό στο επόμενο ραντεβού των δύο ομάδων.

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 47-36, 67-53, 89-77.
ΓΣ Σοφάδων (Παπαδόπουλος): Παππάς 10 (2/2β., 1/3δ., 2/5τρ.), Αποστολόπουλος, Σαλταγιάννης, Παπαϊωάννου 7 (3/4β., 2/4δδ., 0/1τρ.), Γκαντής, Κακλαμάνος 17 (1/1δ., 5/9τρ.), Θέος 15 (7/9β., 4/7δ., 0/1τρ.), Δίκαρος, Τσούκας 28 (6/8β., 5/5δ., 4/8τρ.), Αναγνωστόπουλος 7 (2/4δ., 1/4τρ.), Τρ. Ζωιτσάκος 5 (1/1δ., 1/2τρ).
• O φακός του “ΝΕΟΥ ΑΓΩΝΑ” βρέθηκε στο κλειστό των Σοφάδων.