Το Λαύριο κέρδισε τον Ιωνικό και ο ΑΣΚ θέλει πλέον μόνο νίκη χωρίς διαφορά!

Σ’ ενα παιχνίδι που έγινε μεταξύ… συγγενών και φίλων (καμία σχέση με την εικόνα που επικρατεί στο κλειστό της Καρδίτσας) το Λαύριο επικράτησε του Ιωνικού επιβεβαιώνοντας τα λεγόμενα του προπονητή του ότι θα είναι ανταγωνιστικό παρότι αδιάφορο βαθμολογικά, με σκορ 82-90.

Ενώ οι γηπεδούχοι είχαν πάρει μια μεγάλη διαφορά κατά τη διάρκεια του αγώνα (προηγήθηκαν με 51-31 στο ημίχρονο!) και φαινόταν ότι θα επικρατήσουν, η ομάδα του Λιμνιάτη γύρισε την κατάσταση και τελικά με αντεπίθεση διαρκείας από την τρίτη περίοδο και μέχρι το τέλος ανέτρεψε τη διαφορά και τελικά έφθασε στη νίκη.

Αυτό σημαίνει ότι ο ΑΣΚ στην τελευταία αγωνιστική και στον “τελικό” της παραμονής που θα γίνει στο “Γιάννης Μπουρούσης” αρκείται πλέον μόνο στη νίκη χωρίς να χρειαστεί να ανατρέψει την διαφορά (7 πόντοι) με την οποία είχε χάσει στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα στο παιχνίδι: 26-20, 25-11, 17-29 και 14-29.

Πλέον, όλη η προσοχή είναι από τώρα στραμμένη στον αγώνα της ερχόμενης Κυριακής!