Έκαναν το 1-0 και ετοιμάζονται για τον 2ο αγώνα οι Τιτάνες Παλαμά

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση οι Τιτάνες έφτασαν την περασμένη Κυριακή, σε μία άνετη νίκη με 84-71 επί του ΓΣ Αλμυρού, στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ της Γ’ Εθνικής.

Με εξαίρεση το ξεκίνημα του αγώνα, οι Τιτάνες επέβαλαν στη συνέχεια το ρυθμό τους και με ένα επιμέρους σκορ 20-2 , έκλεισαν στο φινάλε του πρώτου δεκάλεπτου στο +15 (29-14).

Η Παλαμιώτικη ομάδα συνέχισε με την ίδια επιθετική διάθεση και στο δεύτερο δεκάλεπτο κλείνοντας το ημίχρονο με 55-36 ενώ η διαφορά μεγάλωσε ακόμη περισσότερο στο 30’, 73-50, με την τελευταία περίοδο να είναι διαδικαστική στο ματς.

Οι Τιτάνες έκαναν το 1-0 και ετοιμάζονται το απόγευμα της Τετάρτης για τον 2ο αγώνα της σειράς. Σε περίπτωση νίκης θα περάσουν στους τελικούς της διοργάνωσης.

Στην περίπτωση ήττας, η σειρά θα οδηγηθεί στον Παλαμά σε τρίτο ματς,στο οποίο και θα κριθεί η ομάδα που θα προκριθεί στην τελική φάση εκεί, με τον νικητή του άλλου ζευγαριού ΑΟ Τρίκαλα- Καστοριά.

Στις τάξεις του Παλαμιώτικου συγκροτήματος υπάρχει αισιοδοξία για νίκη.