Μεγάλη νίκη του ΠΑΟ επί του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ και όλα θα κριθούν στο 5ο ματς (85-88)

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός μέσα στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού με σκορ 85-88 σ’ ένα συγκλονιστικό ντέρμπι και όλα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της basket league θα κριθούν στο 5ο παιχνίδι που θα γίνει στο ΟΑΚΑ.

Οι “πράσινοι” παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το καλό ξεκίνημα των αντιπάλων τους, κατάφεραν να “αποδράσουν” από το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και να πετύχουν μια τεράστια νίκη επαναφέροντας το πλεονέκτημα στην έδρα τους!

Την Παρασκευή, όλα θα κριθούν στο ΟΑΚΑ, αυτή τη φορά με τον Παναθηναϊκό να έχει τον κόσμο με το μέρος του

Οι “ερυθρόλευκοι” αν και ξεκίνησαν καλά στο παιχνίδι αποκτώντας και μία διαφορά 11 πόντων, εγκλωβίστηκαν στην 3η περίοδο όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επανέλθουν και να προηγηθούν.

Εχοντας έναν καταπληκτικό Ναν και “καθαρό” μυαλό στην 4η περίοδο πήραν το προβάδισμα και παρά την προσπάθεια των αντιπάλων τους σ’ ένα δραματικό φινάλε όπου όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, κατόρθωσαν να φθάσουν άξια στη νίκη.

Η σειρά πλέον θα κριθεί την Παρασκευή όπου θ’ αναδειχθεί και ο πρωταθλητής Ελλάδος για την φετινή σεζόν…